18 Kasım 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÇD Fener Adasında İncelemelerde Bulundu
06 Aralık 2012 Perşembe 18:41

MÇD Fener Adasında İncelemelerde Bulundu

Marmaris Çevrecileri Derneği MÇD, İçmeler beldesinde Keçi Adası'nın yanı başında bulunan ve Birinci Derecede Doğal Sit Alanı içerisinde yer alan Fener Adası'nda çıkarak tekrar incelemelerde bulundu.

Feneri kiralayan firmanın yaptığı inşaat çalışmalarını kontrol ederek çalışanlardan bilgi alan Marmaris Çevrecileri Derneği Başkanı Ahmet Kutengin, yaptığı açıklamada, ''Yaptığımız araştırma sonunda buranın sit bölgesi olduğunu ve korunma altında olduğunu biliyoruz. 1.Derecede sit alanı olan bir yer burası  Her hangi bir yapılaşma veya ilave yapının yapılması yasak olan bir alan. Fakat burada bir inşaat çalışmasını takip ediyoruz. Çünkü Marmaris'te mühür fevki denilen bir olay var. Bildiğiniz gibi İçmeler Belediyesi burasını mühürlemişti. Mühürlenen bir yerde nasıl inşaat çalışmasına devam edildiğini anlamaya çalışıyoruz, Projede merdivene  izin var ancak iskeleye yok. İskelesi olmayan bir yere böyle bir merdiven inşaatını da yönetim ve bu projeye izin verenlerin taktirine bırakıyoruz ayrıca evvelce ziyaret ettiğimiz Başkandan bu alan için yapılan Bayındırlık Bakanlığı yazışmalarını da aldık ve takip etmekteyiz.'' dedi.

Kutengin, daha sonra İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren'i ziyaret ederek Fenerde yapılan onarım çalışmaların yasal durumu hakkında bilgi aldı. Eren, projede bulunmayan iskeleyi mühürlediklerini, binayı mühürlemediklerini söyledi. Her hafta ekiplerini göndererek adada inceleme yaptırdığını anlatan Eren, projeye aykırı bir durumun belirlenmesi durumunda gereğini yapacaklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.