18 Kasım 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris’te Kurban Kesim Ve Satış Yerleri Belirlendi
22 Ekim 2012 Pazartesi 13:55

Marmaris’te Kurban Kesim Ve Satış Yerleri Belirlendi

Marmaris ilçesinde ve Armutalan Belde Belediyesinde kurban kesim yerleri belirlendi. Marmaris Belediyesi tarafından Kurban Pazarı’nın 22 Ekim’de Günnücek Milli Parkı karşısındaki Makina Araç Parkı’nda hizmete gireceği bildirildi. Kurban Kesim yerinin de a

Armutalan Beldesinde ise; Camiavlu Mahallesi Belediye Araç Parkı ve Siteler Mahallesinde Emre Otel Yanı olarak belirlendi. Öte yandan Armutalan Belde Belediyesi tarafından yapılan açıklamada: “Armutalan Belediyesi, kurban kesimi sonucu oluşan atıkların halk sağlığını tehdit ettiğinden dolayı, iki yer tespit ederek kurbanların burada çevreye rahatsızlık vermeden kesilmesi sağlanacak. Bu kesim yerlerinde görevli kasaplar olacak ve isteyenler kurbanlarını kestirebilecek.

Belediye yetkililerinin verdiği bilgide, tüm Armutalanlıların kurbanlarını buralarda kesmelerini istediler. Şayet geniş bahçeleri olanlar var ise de, kesim atıklarının derin çukurlara gömülmesi istendi. Bu kesim yerlerinin ilki Armutalan Camiavlu Mahallesi Belediye Araç parkı, diğeri ise Siteler Mahallesinde Emre Otelin yanında ki otopark olarak belirlendi. Bu tespit edilen yerlerde bayramda görevliler bulunacak ve buralara daha önceden özel muhafazalı yerler yapılarak kurban atıklarının çevreye zarar vermeden toplanması sağlanıp tazyikli suyla kurban kanları hemen temizlenecek” denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.