21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmariste Dünyaya Geldi Onu Kimse Fark Etmedi
07 Aralık 2012 Cuma 00:15

Marmaris'te Dünyaya Geldi Onu Kimse Fark Etmedi

Haberin başlığını yanlış okumadınız, Ramazan Bağı Mardin den İzmir’e İzmir’den de Marmaris’e göç etti, ancak şansızlıklar Ramazan Bağı’nın peşini bir türlü bırakmadı.

Ramazan Bağı’nın Marmaris’e göçünün ardından ilk çocuğu Kadriye dünyaya geldi. Çocuk çeşitli rahtsızlıkların ardından kalıcı bir hastalığa sara hastalığına yakalanıyor ve o gün bu gündür sara hastalığının pençesinde yaşam mücadelesi veriyor. Marmaris’in Hisarönü köyünün Değirmen yanı mahallesinde 25 yıldır bir dram yaşanıyor. Türkiye de kadına şiddetin boyutları tartışıladursun turizmin dünya ya açılan penceresi Marmaris’e bağlı Hisarönü köyünün Değirmen yanı mahallesinde bir vatandaş 25 yıldır kimliksiz yaşıyor.  1980 Yılında İzmir den Marmaris’e göç eden Mardinli Ramazan Bağı’nın kızı Kadriye Bağı sara hastası ancak kimliği olmadığı için Devletin hiçbir sosyal ve sağlık hizmetinden yararlanamıyor. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için tedavi olamayan genç kız yardım eli bekliyor. Genç kızın dramı sağlık sorunuyla da sınırlı değil, çünkü yaşamış olduğu yer hem sağlık açısından hem de kış şartları açısından hiç uygun değil, çünkü etrafı tahtalardan çevrili baraka bir evde yaşıyor. Baba Ramazan Bağı çocuğunun kimliğinin çıkartılması için birçok kez girişimde bulunmuş ancak hem maddi imkanlar hem de ağır prosedürler gereği hep yarım kalmış. Devletimiz özel (Özürlü) vatandaşları için her türlü kolaylığı sağlıyor, ancak bazılarının durumu özel olduğu için evden çıkamıyorlar. İşte o evden çıkamayanlardan birisi de Kadriye Bağı’dır. İnanıyoruz ki Devletimizin gerekli birimleri Kadriye Bağı’nın bu durumuna sessiz kalmayacaktır. Şimdi aile umutla kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Bu vesile ile benimle birlikte kendi özel aracını tahsis edip 25 yıldır dram yaşayan Kadriye Bağı’n evine kadar giden Olumlu Yaşar Yiğit’e duyarlılığından dolayı Ahmet Yılmaz olarak teşekkür ediyorum. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.