21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris Deniz Ticaret Odasından Kaymakam Saral’a ziyaret
13 Ekim 2012 Cumartesi 12:23

Marmaris Deniz Ticaret Odasın'dan Kaymakam Saral’a ziyaret

Marmaris Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi, Yönetim Kurulu Üyesi ve Karya Yelken Kulübü Komodoru Nadide çakıcı Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Kaymakam Saral’a yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Mengi ve Çakıcı Marmaris’teki denizcilik ve deniz turizmi hakkında bilgiler de verdiler. Başkan Mengi eğitime ayrı bir önem verdikleri ifade ederken  Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 75. Yıl Kız meslek ve Teknik Lisesi’nde denizcilik bölümü açtıklarını, burada yetişen denizcilerin sektördeki elaman açığının
kapatılmasında etkili olduğunu ifade etti. Mengi, ayrıca yıllardır oda bünyesinde gemicilik, yat kaptanlığı ve buna benzer kurslar açtıkların, bu kurslarda  eğitimli, bilgili  personel yetiştirdiklerini söyledi. “Eğitim olmazsa olmazımız” sözlerini yineleyen Başkan Mengi, denizcilikte can ve mal emniyeti açısından eğitimli personelin çok önemli olduğunu belirtti. Kaymakam Saral’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, kendisinin de Karadenizli olması nedeni ile denizciliğe ayrı bir önem verdiğini söyledi.

 

Kaymakam
Saral’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, kendisinin de Karadenizli olması nedeni ile denizciliğe ayrı bir önem verdiğini söyledi.

Kaymakam
Saral, Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği ile Marmaris halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde meslek edindirme kursları açtıklarını. Denizcilik ile ilgili de kurslar açılabileceğini , bu konuda Halk Eğitim Müdürlüğü ile temasa geçmeleri halinde eldeki imkanların bir bölümünün denizcilik sektöründe çalışacak elamanların eğitimine kullanabileceklerini ifade etti.

Başkan Mengi’de Denizcilik  ayrı bir uzmanlıkalanı olduğunu karşılıklı görüş alışverişlerinden sonra konuyu değerlendirebileceklerini ifade ederek, Kaymakam Saral’ı yerinde incelemeler yapması için Marmaris Deniz Ticaret Odası’na davet etti.

Kaymakam Saral’da en kısa zaman da oda ziyaretini gerçekleştireceğini belirtirken,  oda yönetimi ile birlikte Marmaris’e ve denizciliğe faydalı olabilecek her türlü çalışma ve faaliyette bulunmaktan mutluluk duyacağını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.