21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris Cumhuriyet İçin Yürüdü
29 Ekim 2012 Pazartesi 17:34

Marmaris Cumhuriyet İçin Yürüdü

Marmaris halkı, 28 Ekim 2012 Pazar günü, saat 17:00′da Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı Kenan Evren İlköğretim Okulu kavşağından başlayıp, Atatürk Anıtı önünde tamamlanan “Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştirdi. Yürüyüşe çok sayıda vatandaş Türk Bayrakları ile

Bugün 29 Ekim 2012 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. yıl dönümü. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 89. yıldönümü kutlama etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Marmaris’tede yapılıyor. Cumhuriyet bayramı kutlama etkinlikleri ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. 28 Ekim Pazar günü Saat: 13:00’da Çelenk sunma töreni ile başlayan bayram kutlamaları saat:17:00’da “Cumhuriyet Yürüyüşü” ile devam etti.

Kutlama töreni 28 Ekim Pazar günü Saat: 13:00’da Atatürk Anıtı’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra Çelenklerin sunulmasına müteakip, Ulu Önder Mustafa  Kemal  Atatürk ve ebediyete intikal etmiş şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Askeri Bando eşliğinde İstiklal Marşımız okunarak, şanlı Bayrağımız göndere çekildi.

“Cumhuriyet Yürüyüşü”ne Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, daire ve kurum müdürleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, ilçe halkı ile birlikte merkez okul ve kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenler ile öğrenciler katıldılar.  Atatürk Anıtı önünde Garnizon Komutanlığı Bando Takımı tarafından “ Cumhuriyet Konseri” verildi.

 

Marmaris Belediyesi tarafından Saat 18.30’ da Marmaris Gençlik Meydanı’nın da “Cumhuriyet” konulu “su ve ışık gösterisi” yapıldı.

 

Marmaris Su Sporları ve Can Kurtarma Kooperatifi tarafından; Çelenk Sunma Törenindeki ve bugün gerçekleşecek olan tören programında İstiklal Marşımızın okunması sırasında paraşütle uçurulan Türk Bayrağı açılacak.

 

CUMHURİYET BAYRAMI 89. YILI KUTLAMA PROGRAMI ŞÖYLE;

KUTLAMA PROGRAMI

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 89. yıldönümü Kutlama Programı 28 Ekim 2012 tarihinde saat 13:00′te başlayacak ve 29 Ekim 2012 tarihinde saat 24:00′te sona erecektir.

 

TEBRİKATIN KABULÜ

29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 09:30 ile 09:45 arasında, Kaymakamlık Makamında, Marmaris Kaymakamı Ali Galip SARAL tarafından tebrikatın kabulü yapılacaktır.

29 EKİM 2012  ATATÜRK MEYDANINDAKİ  TÖREN

·Törene Katılacakların Yerlerini Alması

29 Ekim 2012 günü saat 09:30′da törene katılacak gruplar Atatürk Meydan’ında  yerlerini almış olacaklardır. Saat 10:00′da tören alanında Marmaris Kaymakamı, beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı olduğu halde törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacaklardır.

·İstiklal Marşı

Marmaris Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının yerlerini almalarından sonra, Beden Eğitimi Öğretmeni Hakan UYSAL komutasında Müzik Öğretmeni Funda AYTEKİN yönetiminde, Askeri Bando eşliğinde,  İstiklal Marşımız  ile Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir.

·Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmaların Yapılması

Marmaris Kaymakamı Sayın Ali Galip SARAL, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacaklardır.

·           Tören Programı ve Gösteriler

1.         Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi öğrencisinin okuyacağı şiir.

2.         Sabancı Anadolu Lisesi öğrencisinin okuyacağı şiir.

3.         Marmaris Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi gösterileri.

4.         Kenan Evren Ortaokulu öğrencisinin okuyacağı şiir.

5.         Şehit Ahmet Benler İlkokulu öğrencisinin okuyacağı şiir.

·Ödül Töreni

1.Cumhuriyet ve Atatürk konulu resim, şiir, ve kompozisyon yarışmaları ödül töreni.

·Tören Geçişi

Marmaris Kaymakamı, Garnizon Komutanı, ve Belediye Başkanı tarafından tören geçişi ayakta kabul edilip selamlanacaktır.

Tören Geçişi Yönetmeliği çerçevesinde  Tören Komutanı, Bayrak ve Flama grupları, Gaziler Derneği, Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi,  Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi, Hacı Ali Akın Anadolu Lisesi,  Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi, 75. Yıl Kız Teknik ve  Meslek Lisesi, Halit Narin Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi,  Teknik ve Endüstri Meslek  Lisesi , KEV Özel Marmaris Koleji, Atatürk Ortaokulu, İhsan Mermerci Ortaokulu,, Kenan Evren Ortaokulu,  Beldibi Sıtkı Zaralı Ortaokulu, Evrenpaşa Ortaokulu, Ahu Hetman Ortaokulu, Şehit Ahmet Benler İlkokulu, İçmeler İnayet Coşkun Kamil Acerer Ortaokulu. Özel Ufuk Ortaokulu, KEV Özel Marmaris Ortaokulu, Mesleki Eğitim Merkezi, Halk Eğitimi Merkezi, , Askeri Tören Bölüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı Birimleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü Motorize Ekipleri , Marmaris Belediyesi motorize ekipleri, Orman İşletme müdürlüğü motorize ekipleri geçit törenine katılacaklardır.

 

E.DİĞER ETKİNLİKLER

·CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

·28 Ekim 2012 Pazar günü, saat 17:00′da Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı Kenan Evren İlköğretim Okulu kavşağından başlayıp, Atatürk Anıtı önünde tamamlanacak şekilde “Cumhuriyet  Yürüyüşü” yapılacaktır.  Bu etkinliğe; daire ve kurum müdürleri, sivil toplum örgütleri, ilçe halkı ile birlikte merkez okul ve kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenler ile tüm öğrenciler serbest kıyafetle katılacaklardır. (Bayrak- Flama ile birlikte).

·28 Ekim  2012 Pazar günü saat 18.00  Atatürk Anıtı önünde Garnizon Komutanlığı Bando Takımı tarafından “ Cumhuriyet  Konseri” verilecektir.

·28 Ekim  2012 Pazar günü saat 18.30  da Marmaris Gençlik Meydanı’nında “ Cumhuriyet “  konulu “su ve ışık gösterisi” yapılacaktır.

·Kutlama Programı çerçevesinde; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce İlköğretim ve Ortaöğretim okulları arasında “Atatürk ve Cumhuriyet ” konulu resim, şiir, kompozisyon yarışmaları düzenlenecektir.

·Marmaris Su Sporları ve Can Kurtarma Kooperatifi tarafından; 28 Ekim 2012 Çelenk Sunma  Törenindeki ve 29 Ekim 2012  tarihindeki tören programında İstiklal Marşımızın  okunması sırasında paraşütle uçurulan Türk Bayrağının açılması.

·29 Ekim 2012 tarihindeki tören programının bitişiyle birlikte, Marmaris Su Sporları ve Can Kurtarma Kooperatifi tarafından FLY BOARD gösterisi yapılacaktır.

·29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 20.00 da Martı Otel’ de Marmaris Kaymakamı Sayın Ali Galip SARAL tarafından “89. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu “ verilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.