21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris Belediye Başkan Yardımcısını Halil Gökovalıyı dolandırdılar
19 Ekim 2012 Cuma 23:22

Marmaris Belediye Başkan Yardımcısını Halil Gökovalı'yı dolandırdılar

Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Halil Gökovalı, bilindik bir yönetmle, telefonda kendisini polis diye tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı.

Gökovalı’nın çeşitli bankalardan yaklaşık 6 bin lira kontör ve hesaba para aktardığı tespit edildi. Marmaris Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nde ifade veren başkan yardımcısı açıklama yapmadı.

Olay Çarşamba (saat:17.00) sıralarında meydana geldi. Emekli öğretmen ve Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı CHP’li Halil Gökovalı’yı dün (Çarşamba) öğle saatlerinde telefonla arayan bir kişi kendisini Terörle Mücadele de görevli baş komiser olarak tanıttı. Şahıs, ”İsminiz PKK ve KCK operasyonlarına karıştığını tespit ettik. Şu an çeteyi çökertmek için görevlendirildik. Bu gizli bir operasyon. Bu çeteyi yakalamamız ve seni kurtarmamız için bize yardımcı olman lazım. Hesabındaki paraların terör örgütüne gönderilmemesi için bizim vereceğimiz hesaba paraları aktarman gerekiyor. Aksi halde terör örgütüne yardım ve yataklıktan içeri girersin. Paran devletin güvencesinde olacak, operasyon bittikten sonra sana geri verilecek” dedi. Bu konuşmalar yapılırken arkadan telsiz sesi verildi. Ayrıca komiser telefonu bir kaç kez kendini savcı olarak tanıtan kişiye vererek güven sağlandı. Bunun üzerine Başkan Yardımcısı Halil Gökovalı, dört bankadaki hesabından farklı saat dilimlerinde yaklaşık 6 bin lira verilen hesaba aktardı. Marmaris Belediyesi’nden dışarı çıkarak otomobille Atatürk Caddesi’nde ilerleyen Başkan Gökovalı, Ulusal Egemenlik Caddesi önüne geldiğinde gelen bir telefonla dolandırıldığını anladı. Otomobilini park eden Başkan Gökovalı, önce Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar sonra avukatı Erkan Kaçar ve CHP İlçe yönetiminden gençleri aradı. Kısa sürede Marmaris Belediye Zabıta Ekipleri, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Avukat Erkan Kaçar, CHP üyeleri ve çok sayıda polis geldi.

Yaşanan olayın şoku nedeniyle bir süre konuşamayan Başkan Yardımcısı Halil Gökovalı, başından geçenleri polise anlattı. Polis ve başkan yardımcısı dört bankaya giderek hesabı dondurdu, ödeme makbuzları alındı.

Kendi otomobiliyle Marmaris Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne gelen Gökovalı ifade vererek kendisini dolandıran kişilerden şikayetçi oldu.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaşanan dolandırıcılık olayı ile ilgili soruşturma başlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.