22 Kasım 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kişiye özel düzenleme yok!
08 Aralık 2012 Cumartesi 11:53

Kişiye özel düzenleme yok!

Partiye özel bir düzenleme yapmak gibi bir niyetimiz yok dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunarak, soruları yanıtladı.
 
Bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunun toplantıda özel bir gündem maddesiyle ele alınmadığını, ancak bazı MKYK üyelerinin bu konudaki görüşlerini aktardığını ifade eden Çelik, şöyle konuştu:
 
’’Dokunulmazlıkların kaldırılması veyahut bazı milletvekillerinin atılı suçlardan dolayı yargılama yolunun açılmasıyla ilgili olarak kişiye özel, partiye özel, kişiye ve partiye mahsus bir düzenleme yapmak ve böyle bir hareket tarzı içerisinde olmak gibi bir niyetimiz yoktur.
 
Özellikle PKK’lı militanlarla kucaklaşan 10 BDP milletvekiline mahsus bir uygulama söz konusu olmayacaktır. İlkeler, prensipler çerçevesinde mesele ele alınacaktır"
 
Esed’in Kılıçdaroğlu’na gönderdiği selam 6 ay yeter
 
Bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Irak Başbakanı Maliki’den davet geldiğini ve Kılıçdaroğlu’nun da Irak’a gideceğini açıkladığını anımsatarak, bu durumu nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine şu yanıtı verdi:
’’Türkiye’nin aleyhinde olanlar veya Türkiye’ye karşı zaman zaman hasmane tutum içinde olanlar Sayın Kılıçdaroğlu’na çok büyük yakınlık duyuyorlar. CHP’li milletvekilleri Esed’in sağına, soluna geçerek arzı endam etmeyi kendileri açısından şeref kabul ediyorlar. Beşşar Esed’in CHP’lilere ve Sayın Kılıçdaroğlu’na gönderdiği selam da onlara bir 6 ay yeter’’ dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.