21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıraç’tan nokta
03 Aralık 2012 Pazartesi 01:02

Kıraç’tan nokta

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı, “Camiayı liseli, üniversiteli, mektepsiz gibi bölmeye çalışıyorlar. Bunu kabul etmem, çünkü biz bir bütünüz. Galatasaray’ı büyüten mezunları değil, Galatasaray mezunu olmayan taraftarlarıdır” dedi

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı ve iş dünyasının saygın ismi İnan Kıraç, sarı-kırmızılı kulüpte yaşanan son gelişmeler ve ezeli rakipleri Fenerbahçe ile tırmanan gerginlik konusunda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen, Galatasaray Lisesi’nin 531. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları ile 1962 mezunlarının madalya ve berat töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kıraç, gündemdeki konuları değerlendirdi. Galatasaray’ın bir bütün olduğunu yineleyen İnan Kıraç, “Her yerde tekrar ediyorum. Yine tekrar edeceğim. Galatasaray bir bütün. Liselisi, üniversitelisi, o bütün bir olduğu vakit, zaten çok büyük. Bozmak istiyorlar ama Galatasaray’ın bütünlüğü bozulmaz” dedi.
Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki yükselen tansiyonla ilgili düşünceleri sorulan duayen isim, centilmenlik mesajı vererek, “O iki büyük daima birbirinin arkasındadır, yanındadır” ifadesini kullandı.
İnan Kıraç, “Son divan kurulu toplantısında Adnan Öztürk’e mi mesaj verdiniz” sorusuna ise, “Ben, ‘büyüklerinize sahip çıkın’ dedim. Mühim olan bir şekilde Galatasaray’ı liseli, üniversiteli, mektepsiz gibi bölmeye çalışıyorlar. Bunu kati kabul etmem çünkü Galatasaray bir bütündür. Galatasaray’ı büyüten mezunları değil, Galatasaray mezunu olmayan taraftarlarıdır” yanıtını verdi.
‘Hizmet eden silinmez’
Kıraç, eski Başkan Adnan Polat’ın, kulüp tarafından hazırlatılan, “Liderlik İçin Doğdu” kitabında fotoğrafının bulunmayışı hakkında yöneltilen soruyu ise “Galatasaray’a hizmet etmiş kimse silinmez. Öyle tahmin ediyorum ki unutmak değil. Çünkü başkanın da fotoğrafı yok” diyerek yanıtladı.

Barışın fotoğrafı


Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ile sarı-kırmızılı kulübün Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, törenin ardından beraber masaya oturdu. İkili geleneksel pilavı yerken, birlik beraberik mesajı verdi.

İnan Kıraç ve Adnan Öztürk’ün Galatasaray Lisesi’ndeki ödül töreninde buzları eritecekleri Milliyet’te yer almıştı.

23 Galatasaraylı
İnan Kıraç törende Galatasaray Lisesi’nin, Türkiye tarihinde çok önemli hizmetler gerçekleştirdiğini söyledi. Kıraç, “23 Galatasaraylı, Cumhuriyet fikrinin ortaya atıldığı dönemde Atatürk’ün etrafında bulunarak, cumhuriyetimizi yaşatmak için mücadele verdi. O dönemdeki gibi pırıl pırıl insanlara ihtiyacımız var” dedi. Konuşmaların ardından, “Özhan Canaydın Spor Ödülleri” sahiplerine teslim edildi.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/kirac-tan-nokta/galatasaray/detay/1636230/default.htmEtiketler: Türkiye , Fenerbahçe , Adnan Polat , madalya , Özhan Canaydın , divan kurulu , Galatasaray , spor , Galatasaray Lisesi , diyerek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.