24 Mayıs 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KILIÇDAROĞLU MUĞLADA
09 Mart 2019 Cumartesi 15:32

KILIÇDAROĞLU MUĞLA'DA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret ve Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlatılan Bodrum otogarının temel atma töreni için Muğla'ya geldi.

Dalaman Hava Limanından Muğla'ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu burada Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve adayları ile partililer karşıladı.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler havalimanın ardından halka seslenmek üzere Dalaman Cumhuriyet Meydanına geçti.

Burada konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün,

Gürün, "Muğla'mıza 1 Milyar 424 Milyon TL yatırım yaptık"

Göreve geldiğimiz günden bu yana Muğlamıza 1 Milyar 424 Milyon TL tutarında yatırım gerçekleştirdik. Kıyıyı ile kırsalı birleştirmek için 360 Milyon TL değerinde 2300 kilometre uzunluğunda yol çalışması yaptık. Bu dönem üretime önem verdik ve bundan sonrada önem vereceğiz. Bunun için "Kırsal Üretecek Kıyısal Tüketecek" sloganımız ile üretime yapığımız yatırımları arttıracağız. Önümüzdeki dönem Dünya Bankasından aldığımız 900 Milyon TL'lik kredinin tamamını alt yapı yatırımlarında harcayarak toplamda önümüzdeki dönem 2 Milyar TL yatırım yapmayı planlıyoruz. Bu seçim çok önemli. Bütün vatandaşlarımız sandığa giderek oyunu kullanmalı. Yolunuz açık rehberiniz Atatürk olsun" dedi.

Kılıçdaroğlu,  "Türkiye'nin en kilit coğrafyası Muğla"

Daha sonra konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, üretimin önemine değinerek, şunları söyledi; "Kimsenin kimseye muhtaç olmadığı sosyal demokrat bir Türkiye için üreteceğiz. Dalamanda üreten bütün vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum. Dalamanlı kadın kardeşlerime sesleniyorum sizlerde birleştirin sandığa gidin Cumhuriyet Halk Partisine oy verin. Türkiye cografyasının en önemli ve kilit cografyalarından biri Muğla'dır. 17 yıldır bunları oy verip getirdin. 17 yıl sonra seni soğan kuyruğuna mahkum ediyorlarsa "Ne yaptınız bu ülkeye" "Soğan ekecek toprakmı yoktu" Soğan ekecek vatandaş mı yoktu" diye sorun onlara." 

Kılıçdaroğlu, Dalamandaki konuşmasının ardından Marmaris 19 Mayıs Gençlik meydanında düzenleyeceği miting alanına geçti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.