23 Kasım 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte PKK’yı yöneten o isimler!
03 Aralık 2012 Pazartesi 01:01

İşte PKK’yı yöneten o isimler!

PKK terör örgütünün yönetim şeması ortaya çıktı.
İstihabarat birimlerinin, Ankara Kumrular’daki bomba yüklü araç saldırısına ilişkin iddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Yıldırım Bayyurt’a gönderdiği rapordan önemli ayrıntılar öğrenildi.
 
Bu raporda “PKK terör örgütünün yönetim şeması” ve örgütün ülke içindeki kamplarıyla ilgili önemli detaylar ortaya çıktı.
 
ÖRGÜTÜ YÖNETEN O İSİMLER
 
Habertürk’ten Bedirhan Özyiğit’in haberine göre; örgütü, KCK Yürütme Konseyi Başkanı “Cemal” kod adlı Murat Karayılan, “Refah” kod adlı Sabri Ok, KONGRA-GEL Başkanı Remzi Kartal, Duran Kalkan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Nuriye Kesbir ve Newroz Ceren gibi isimlerin yer aldığı “Ankaralılar Grubu” yönetiyor. Ülke dışında Nizamettin Toğuç, Tahir Kemalizade, Hasan Yirik, Aynur Hülakü ve Fahrettin Gülşen gibi isimler öne çıkıyor.
 
BİN SİLAHLI KADRO
 
Örgütün silahlı kadrosu ile ilgili bilgilerin de yer aldığı raporda PKK’nın 5 bin kişilik silahlı bir yapıya sahip olduğu ve bu sayının yaklaşık 2 bin 500’ünün Türkiye sınırları içinde yer alan kamplarda bulunduğu belirtiliyor. Listede bölgeler PKK’nın verdiği isimlerle yer alıyor.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.