18 Kasım 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnci Pastanesi teklifi kabul etmedi
08 Aralık 2012 Cumartesi 11:50

İnci Pastanesi teklifi kabul etmedi

Levent Eyüboğlu: ’İnci Pastanesi tekrar geri gelme teklifini kabul etmedi’
İnci Pastanesi’nin bulunduğu Cercle d’Orinent binası ve aynı parsel üzerinde bulunan binaların restorasyon çalışmalarını üstlenen Kamer İnşaat’ın ortaklarından Levent Eyüboğlu, restorasyon için tüm kiracıların çıkıp daha sonra geri gelmesi için kendilerine teklifte bulunulduğunu, ancak İnci Pastanesi sahipleri ile bu konuda anlaşılamadığını bildirdi.
 
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Eyüboğlu, "Sözkonusu bina, dünyanın hiçbiryerinde tartışılmayacak değere sahip. Bu bina projede 1884 yılında yapıldığı ozgün haline dönüştürülmek için restore edilecek. Öne taşınması, arkaya çekilmesi, ekleme yapılması, kat çıkılması mümkün değil. Bu binanın restorasyonu için içindekilerin çıkması gerekiyordu. Orası ister müze yapılsın, ister kültür merkezi, ister otel restorasyonu için öncelikle mevcut kiracıların çıkması gerekiyordu. İnci Pastanesi’nin işletmecisine restorasyon süresince başka bir yerde faaliyetlerini sürdürmesi için taşınması ve restorasyondan sonra geri gelmesi teklif edildi. Bunun için belli bir para önerildi. Ancak İnci pastanesi ile anlaşmaya varılamadı" dedi.
 
Eyüboğlu, pastanenin işletmecisinin tahliye için kendilerine tebligat yapılmadığı iddialarının da gerçekdışı olduğunu savunarak, "Avukatları tebligatı aldı ve temyiz etti. Eğer bu işlem yapılmamış olsa yasal olarak icra işlemi başlatılması mümkün mü?" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.