21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulda Aşure Günü
06 Aralık 2012 Perşembe 18:43

İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulda Aşure Günü

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu’nun açılmasıyla İçmeler beldesi hareketlendi. Yüksekokul Muharrem ayı dolayısı ile aşure günü düzenleyerek etkinliklerine bir yenisini ekledi.

Yüksekokulun Marmaris-içmelere açılması, içmeleri hareketlendirdi.  Yüksekokul etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. İki aylık bir geçmişi olan Yüksekokul, kısıtlı imkanlarına rağmen aşure günü organizasyonu gerçekleştirdi. 

Aşure gününe Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tuncer Asunakutlu, Esnaf Odası Birliği Başk.   Şükrü Ayyıldız, Hayırsever iş adamı Ali Doğan Tuğay, Kenan Değertaş, Zafer Alkan, Marmaris Sağlık Meslek Yüksekokulu Müd. Doç. Dr. Mehmet Uğurlu, Marmaris Genç Aşçılar kulübü, F&B Derneği Başk. Turizmciler, Öğretim Elemanları ve öğrenciler katıldı.

 

Animasyon Öğrencilerin gösterisi ile başlayan programda ilk konuşmayı yapan Yüksekokul Müdürü Zekeriya Bingöl, “öğrencilerim Muharrem ayı olduğu için aşure yapmak istediler. Bizde bunu genele yayıp geleneksel bir hale getirmek istedik. Yüksekokulumuz iki aylık bir okul olmasına rağmen üç hafta gibi kısa bir sürede gece gündüz demeden halkoyunları çalışarak ekip çıkardılar. Ayrıca Aşçılık programı öğrencilerimizde birçok eksiğimize rağmen Aşure günü yaptılar. Animasyon Programı Öğr. Gör. Yunus Emre Üstgörül’e, Aşçılık Programı Öğr. Gör. Erhan İşlek’e, öğrencilerine ve kısa sürede kaynaşarak ekip olduğumuz Yüksekokul öğretim görevlisi ve memur arkadaşlara gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar’da kısa bir sürede Yüksekokulu kurup faaliyete geçiren ve hemen akabinde etkinliklere başlayan Yüksekokulu Müdür Zekeriya Bingöl’ü ve emeği geçen öğretim elemanları ve öğrencileri kutladığını belirti.

 

Kaymakam Ali Galip Saral ise “Yeni kurulan bir yüksekokulu olmasına rağmen Muharrem ayında yüksekokulun aşure günü düzenlemişi takdire şayandır. Yüksekokul ’da devamlı bir etkinlik yapılıyor. Bu çabalarından dolayı Yüksekokul Müdürünü ve ekibini kutluyorum. Daha ses getirecek etkinlikler bekliyoruz” dedi.

 

Öğr. Gör. Erhan İşlek’in gözetimde Aşureyi Aşçılık programı öğrencileri Yasin Yılmaz, Dilek Yılan, Koray Battal, Ebru Top, Suzan Altın, Can Korur ve Maruf Genç’in yaptığı ve diğer öğrencilerinde katkı yaptılar.

 

Öğr. Gör. Yunus Emre Üstgörül’ün üç hafta gibi kısa bir sürede yetiştirdiği Animasyon Programı Öğrencileri ise, Zeliha Uyanık, Buşra Abatay, Gizem Emine Pat, Seda Şen, Gulşah Bulut, Oguzhan Karabulut, Yusuf Ali Akbulut, Kadir Antika, Recep Şeremet, Halil Bektaş.

 

Daha sonra verilen yemekten sonra aşure ikramına geçildi. Aşureyi çok beğenen konukları tekrarını istediler. 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.