14 Ekim 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HOPİ, REKLAM MÜZİĞİYLE HERKESİN DİLİNDE!
11 Mayıs 2015 Pazartesi 23:09

HOPİ, REKLAM MÜZİĞİYLE HERKESİN DİLİNDE!

ALIŞVERİŞTE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATAN HOPİ, REKLAM MÜZİĞİYLE HERKESİN DİLİNDE!

ALIŞVERİŞTE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATAN HOPİ, REKLAM MÜZİĞİYLE HERKESİN DİLİNDE!

TBWA\İstanbul’un hazırladığı Hopi reklam filminin müziği dillerden düşmüyor. Çalışmalarına Ocak ayından başlanan reklam filminin müziği Jingle Jackson / Emre Irmak ve İlkay Gürpınar imzası taşıyor. Reklam filminde tanınmış komedyen Tolga Çevik 30 değişik Hopi karakterine hayat veriyor. Çevik’in canlandırdığı her tipleme için ayrı vokal kaydı yapıldı. Şarkının rap bölümünü ise Araştırmacı-Bestekar Emre Irmak okudu.

Yapımcılığını 25 Film’in üstlendiği reklam filminin yönetmenliğini Bora Egemen üstlendi. Hopi karakterlerinin makyajı Suzan Kardeş tarafından yapıldı. Dans koreografisini Emre Sökmen’in hazırladığı filmde, Tolga Çevik her bir karakter için takriben 1,5 saat kamera karşısına geçti.

Teknik olarak ilklerin yaşandığı reklam çekiminde, Macaristan’dan kazançlan özel imalat “Technodolly” aleti ile Motion Control tekniği kullanıldı. Çekimler için Türkiye’nin en büyük yeşil sonsuz fon stüdyosu heyetti. 140 kişilik teknik ekibin çalıştığı çekimler toplam 5 gün sürdü.

Boyner Grup’un 30′u aşkın aza markayla birlikte medya lansmanını yaptığı ve perakende sektörüne yeni bir dinamizm getirmeyi amaçlayan Hopi, App Store ve Google Play’den akıllı aletlere indirilerek kullanılabilecek.

Emre Irmak kimdir?

Emre Irmak 27 Mayıs 1977'de İstanbul'da doğdu. Babası da müzisyen olan Emre Irmak, daha 5 yaşındayken klasik piyano dersleri almaya başladı. İlk solo konserini 7 yaşında Galatasaray Lisesi’nde verdi. 10 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı imtihanlarını kazanarak klasik müzik eğitimine başladı. İlk reklam cingıllarını 14 yaşında AK SİGORTA, 15 yaşında Radio Blue için besteleyen Emre Irmak, erken yaşta başladığı müzik kariyerini konservatuar eğitimini yarıda bırakarak pop müzik alanında sürdürmeye karar verdi. Zuhal Olcay ve Kenan Doğulu ile konser çalışmaları yaptı.İlk bestelerini ve tertip etmelerini Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Şehrazat, Mustafa Sandal, Nilüfer gibi sanatçılarla yaptı. 1996 seneninde Mehmet Ali Birand ile tanışan Emre Irmak, Birand, Can Dündar, Cüneyt Özdemir, SerdarAkinan, Bülent Çaplı gibi duayenlerle yüzlerce belgesel filminin müziklerini yaptı. 2005'de kendi plak şirketini kuran Emre Irmak 10'larca ödül alan Yasemin Mori'nin albümünde prodüktör, bestekar ve yapımcı olarak bulundu. 2011 seneninde Jingle Jackson isimli kendi reklam müzikleri şirketini kurdu. Turkcell, Avea, Vodafone, Coca Cola, Akbank gibi Türkiye'nin önde gelen firmaları için reklam müzikleri üretmeye başladı. Emre Irmak bir kısa film ile Venedik Altın Aslan ödülü, 2010 senesi Avea Paylaşsana şarkısı ile Kristal Elma, 2014 Hürriyet Gazetesi reklamı için “Hürriyet Benim” şarkısıyla toplam iki Kristal Elma’nın sahibi oldu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.