22 Kasım 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hollandalı Engelliler MENDERi Ziyaret Etti
17 Ekim 2012 Çarşamba 14:15

Hollandalı Engelliler MENDER'i Ziyaret Etti

Hollandalı zihinsel ve bedensel engelli gençler başlarında dernek kurucuları Dick Bosch ve Hugo Meger ile birlikte iki haftalık tatil programlarını geçirmek için Marmaris’e geldiler.

Tatile gelen engelli gençler, Marmaris Engelliler Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Kültür ve Eğitim Derneği (MENDER) Başkanı Şennur Ünlü yü Engelli Kafe de ziyaret ederek, dernek çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Dernek Başkanı Şennur Ünlü bu ziyaret hakkında bilgi vererek, geçen yılda bu gençlerin kendilerini ziyaret ettiklerini, bende en kısa zamanda Hollanda ya giderek kendilerini ziyaret edeceğini belirtti.

 

İki arkadaş olan Dick Bosch ve Hugo Meger, Hollanda devletinin desteğiyle aileleri tarafından terkedilen ve onlar tarafından bakılamayan zihinsel ve fiziksel engelli çocukların yaşam kalitesini artırmak için kurdukları Klein Voorhout Derneği sayesinde çocukları ev ortamında hayata bağlıyorlar. Hattı aynı bir ev ortamında hayatlarını sürdüren bu gençlerden Suzze & Geert geçtiğimiz yıl evlenerek hayatlarını birleştirdiler. Şimdi yine aynı ortamda hayatlarını paylaşıyorlar.

İki ayrı ev ortamı oluşturan dernek kurucuları Dick Bosch ve Hugo Meger, 14 yaşına kadar olan çocuklar ayrı bir evde, 14 yaşının üstünde olanlarda yine ayrı bir evde hayatlarını sürdürdüklerini belirterek; “Şuana kadar 4 defa Marmaris’e geldik. Marmaris’in çok iyi bir turizm kenti fırsat bulduğumuz her yaz buraya geleceğiz. Şennur hanım bizlere her gelişimizde destek oldu. Kendisine desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bide onun bu yardımlarına karşılık ünlü Hollanda Lale soğanlarından hediye olarak kendisine verdik. Hediyemizi çok beğendiğini söyledi. Bugünde bizleri çay partisi için burada ağırlıyor. Bizde MENDER in çalışmaları hakkında bilgi alıyoruz.” dedi.

Hollandalı konuklarını ağırlayan Şennur Ünlü de verdiği bilgide. “ Çok güzel bir ev ortamı oluşturarak, gençleri sahip çıkıyorlar. Bu hizmetleri sayesinde kraliçe tarafından üç kere takdir edildiklerini duydum. Bana Hollanda’dan lale soğanı hediye ettiler. Bende Kasım ayında gideceğim Hollanda gezisinde kendilerini ziyaret edeceğim.

Şu anda onların engellilere yönelik çalışmaları hakkında bilgi alıp, bizimde derneğimizin çalışmaları hakkında onlara bilgi veriyoruz. Karşılıklı olarak fikirleri paylaşıp engelliler için daha neler yapılabilir çalışması yaptık.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.