Belediye Başkanı Acar'la röportaj

Yasin Yıldırım.."Beni Marmaris Belediye Başkan Adayı Olarak Tanıttılar"

yasin-yildirimbeni-marmaris-belediye-baskan-adayi-olarak-tanittilar

Demokrat Partiden geçtiğimiz aylarda adaylığını açıklayan Yasin Yıldırım, Demokrat Partiden Mustafa Karacan’ın aday gösterilmesi, parti içerisinde kendisine uygulanan haksız uygulamalar ve Demokrat Parti İl Yönetiminin kendisine verdiği sözü tutmamasından dolayı 92 parti üyesi arkadaşıyla partisinden istifa ederek, Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak yoluna devam edeceğini belirtti.
28 Eylül 2013 Cumartesi 12:11

Geçtiğimiz gün kendi ofisinde basın açıklaması yapan Yıldırım, kendisine karşı hiçbir sözün tutulmadığını belirterek, özellikle Muğla İl yönetimine hakkını helal etmediğini belirtti.

Yıldırım’ın açıklaması şöyle;

“ Son 2 ay içerisinde basına karşı yapmış olduğum belediye başkan aday adaylığı ve proje tanıtım basın açıklamalarım sonucunda parti içerisinde yaşadığım haksızlık ve Muğla il yönetimi tarafından verilen sözlerin tutulmaması ve parti içerisinde gelişen olumsuz hava yüzünden benim dönemimde parti üyeliğine kayıt ettiğim 92 arkadaşım ve ben Demokrat partiden istifa ediyoruz  Bununla birlikte bağımsız belediye başkan adaylığımı da siz değerli basın mensupları karşısında Marmaris halkına duyurmak istiyorum” dedi.

"Demokrat Parti Artık Bazı Siyasi Partilerin Taşeron Partisi olmuştur"Yıldırım, Muğla İl Başkanlığı yönetiminin ve Genel Merkez yönetiminin Demokrat Parti’yi bazı siyasi partilerin taşeron partisi haline getirdiğini belirterek; “ Bununla ilgili olarak bir çok örneğin son 5 yılda peş peşe olması ve bu olayların üzerine geçtiğimiz seçimlerde Ak Partiden belediye başkan aday adayı olup orda hedefine ulaşamayan Mustafa Karacan'ı Demokrat Partiden aday göstermesi, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren'in Demokrat Parti'den aday olup sonrasında Ak Partiye geçmesi, Bodrumda DP'li Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire ve Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar Ak Parti'ye katılması, geçtiğimiz sene Mehemet Kocadon'a yapılan siyası baskıların ardında Ak Partiye geçmesi için yapılan suni operasyon ve sonrasında CHP ye geçmesi, Ortaca ilçe başkanı Sezgin Yiğit'in, Yusuf Kayacık'ın ve bunların hepsini gölgede bırakacak olan Süleyman Soylu'nun Ak Partiye geçmesi maalesef ki bu partide teşkilatın iyi çalışmayışından yada bazı politik oyunlara alet olmalarından kaynaklanmaktadır.

Bu olaylar 67 yıllık Demokrat Parti’yi bitirme noktasına getirmiştir. Parti yanlış kişiler tarafından yanlış yönetildiği için halkın gözünde her geçen gün değer kaybetmektedir, Siyasi hayatlarında dik duruşlarını koruyamayan mevcut adaylar veya aday adayları partiye yaptıkları ihanetleriyle seçildikten sonra başka partiye geçmeleriyle bu güzide partiye imaj kaybettirmektedirler. Sonuca gelecek olursak, Demokrat Parti İl Teşkilatı ve Genel Merkezi bu partiyi Ak Parti'nin taşeron partisi yapmıştır”

 

"Beni Marmaris Belediye Başkan Adayı Olarak Tanıttılar"

Yasin Yıldırım, partide sürekli aktif rol aldığını belirterek, “ 2011 in şubat ayından itibaren siyasete aktif olarak dahil olduğum. Demokrat Parti!de gerek o zamanın il başkanı Erdal Eroğlu gerek şimdiki İl Başkanı Zekayi Alper’in davetleri üzerine bir çok toplantıya iştirak ettim ve bu toplantılarda her defasında parti içerisindeki hedefimin belediye başkan adayı olduğumu kendilerine ilettim. Onlarda bu durumumdan memnun olduklarını benim gibi genç bir arkadaşın böyle bir hedefi olduğunu tüm ilçe başkanlarına ve Genel Başkan Gültekin Uysal’a dahi söylediler ve beni her defasında Marmaris Belediye başkanı olarak tanıttılar. Bu olayların üzerine partinin ilçe başkanlığı görevini bana teslim ettiler, ettiler etmesine de parti ilçe teşkilatı partinin ilçe binası ve masrafları için hiçbir ekonomik yardıma katkı sağlamayınca bütün masrafları ben üstlenmek zorunda kaldım. Bu durumu il başkanımıza ilettim ve kendisiyle  görüşmemizde şunu söyledim. Sayın başkanım ben bu masrafları tamamen karşılarım yalnız seçim zamanı geldiğinde eğer kalkıp başkasını belediye başkan adayı yaparsanız beni hiç bulaştırmayın dedim ve kendiside Yasincim hiç olur mu adayımız sensin Marmaris sana emanet diyerek bana bu şekilde söz vermiştir. Hatta 100 bin smslik mesajlaşma paketini de sana ben hediye ediyorum diye yaklaşık 22 kişilik ilçe başkanlığım toplantısında da deklare etmiştir. Toplantıya katılan kişiler buna birebir şahittir.

 Ama korktuğum başıma  geldi;bu güne kadar partinin mallarını geçmiş yönetimin borçlarından dolayı İrfan Özer’le birlikte hacizden alarak partiye ofis tutarak sekreterinden tabelasına evrakından her masrafına bizzat 20 bin liraya yakın yapmış olduğum harcamalarımın karşısında partiye verdiğim emekler bir anda uçmuştur. Benim hakkım ve param üstüne saltanat kuran her kim varsa cümle alem duysun hakkımı helal etmiyorum. Özellikle Muğla il yönetimine hakkımı asla helal etmiyorum" dedi.

 

 Yıldırım açıklamasını şöyle sürdürdü; " Geçtiğimiz günlerde Mustafa Karacan’ın Demokrat Partiden belediye başkan adaylığının açıklanması ile benim aday adaylığım düşmüştür. Bu olaylar üzerine başka bir siyasi partiden adaylık teklifi almış bulunmaktayım ama 2014’te yapılacak yerel seçimlerde bazı büyüklerimle yapmış olduğumuz fikir alışverişlerinde bu seçimlere bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak girmeye karar vermiş bulunmaktayım. sebebine gelince ben sadece CHP'ye veya Ak Partiye veya  MHP'ye  veya yandaşlarına hizmet eden bir belediye başkanı olmaktan ziyade,  ben herkesin belediye başkanı olmak istiyorum. Bütün partileri kucaklamak Marmaris'te birlik ve beraberliği sağlamak istiyorum. 

 

Marmarislisiyle, Türküyle Kürdüyle Anadolusuyla Lazıyla Çerkeziyle Alevisiyle Sunnisiyle  her kesin belediye başkanı olmak istiyorum. Bu yüzden seçimlerde Marmaris Bağımsız Belediye Başkan Adayı olduğumu şimdiden söylüyorum bu da son kararımdır" dedi.


Haber okunma sayısı: 1360Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Fenerbahçe - Bursaspor maçı ne olur ?

Fenerbahçe - Bursaspor maçı ne olur ?

Ankete Katıl Sonuçlar