21 Eylül 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Facebook bu fotoğrafı da sevmedi
03 Aralık 2012 Pazartesi 18:51

Facebook bu fotoğrafı da sevmedi

Geçtiğimiz günlerde dirsek ve göğüsü birbirine karıştıran Facebook, bu garip fotoğrafı da kaldırdı!

Facebook, erkek dergisi Zoo Weekly tarafından yayınlanan bir fotoğrafı küçük düşürücü olduğu gerekçesiyle yayından kaldırdı. Derginin gönderisinde "göğüsleri mi seviyorsunuz, bacakları ve kalçaları mı" anlamına gelen bir soru ve yukarıdaki fotoğraf yer alıyordu.

Böyle bir fotoğafla reklam yapılmasını uygun bulmayan sosyal dev, fotoğrafı kaldırmasının nedenini şu sözlerle açıkladı: "İki parçaya bölünmüş bir kadın gibi rahatsız edici bir doğaya sahip bu resmin cinsiyetçi olduğu açık. Sayfadaki resmin ve verilen cevapların her ikisi de kadınlar için küçük düşürücü. [Fotoğraf ve cevaplarda] kadın nesneleştiriliyor."

Facebook'un açıklaması yerinde görünüyor. Bununla birlikte Zoo Weekly, Facebook gönderisinin bir "editoryal" malzeme olduğunu, reklam için kullanılmadığını iddia ediyor. Dolayısıyla Zoo'ya göre fotoğrafın kaldırılmaması gerekiyordu.

Facebook, geçtiğimiz günlerde bir kadının dirseğiyle göğsünü birbirine karıştırmasıyla da gündeme gelmişti.

Resimlerle: En yaratıcı 25 Facebook kapak fotoğrafı!

 Kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/facebook-bu-fotografi-da-sevmedi/internet/haberdetay/03.12.2012/1636553/default.htmEtiketler: Facebook , erkek dergisi , Fotoğraf , Reklam , Editoryal

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.