18 Kasım 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Engelli Kim? Belediye Meclisinin tüm üyeleri mi?
07 Aralık 2012 Cuma 14:49

Engelli Kim? Belediye Meclisi'nin tüm üyeleri mi?

Marmaris Belediyesi önüne kadar gelip, su parasını yatırabilmek , ya da belediyenin danışmasına kadar bile ulaşabilmek için, tekerlekli sandalyesi ile kendisine yardımcı olacak 2 kişi bekleyen, engelliler mi?

 Yoksa 8 yıldır bu konuyu halledemeyen yerel iktidarın başı olan Belediye Başkanı ve onu topluma karşı sorumlu oldukları her konuda uyarma görevini yerine getirmeyen Belediye Meclisi'nin tüm üyeleri mi?

Haberimizde yer alan fotoğraflar ve haber tarihi Aralık 2004 Marmaris Yerel iktidarında sosyal demokrat CHP egemenliğinde geçen 8 yıl sonunda, M.S 2012 SENESİNDE, yılda yaklaşık 25 Trilyon bütçe yapıp yaklaşık 20 Trilyon harcama gerçekleştiren Marmaris Belediyesi, ne yazık ki bu gün için Engelliler adına Marmaris Belediyesinin ilk basamaklarını bile aşacak bir eğimli platform koymayı beceremedi. Bu ihmalin yönetim adına çıkacak ağır faturası ise şu sıralar yasallaşmış durumda. Geçenlerde bu konudaki taleplerini Marmaris Belediye Başkan Vekili Hakkı Bayındır'a ileten Marmaris Demokrasi Platformu Engelliler Sözcüsü Tulgay Hasar'ın yerel televizyondaki söyleşisine tanık oldum. Tulgay Hasar karşısında, onca ikaza rağmen, bilgisizliğin ardına sığınan Başkan vekili Hakkı Bayındır'ın ise özrü kabahatinden büyük. " Açıkçası bu konularda bizim de pek fazla bilgimiz yoktu" türünden yanıtı ise, ihmal karlığın da ötesinde yaralayıcı bir cevap olarak algılandı toplum tarafından. Hele 8 yıldır bu konuda geçici bir çözüm bile üretemeyen, en azından çok yakınındaki İçmeler ve Beldibi Belediyelerindeki örnek uygulamalardan bilgi almayı akıl edemeyen bu yönetimin gerek geçici, gerekse de kalıcı bir çözüm için formül üretmeyip bu konuyu yeni yapılacak Belediye Binası projesinde hal etmeyi planlamasını tüm engellilere yapılan bir haksızlık ve saygısızlık olarak nitelendiriyoruz ve bu bilgilerin ışığında soruyoruz.

ENGELLİ KİM ?
Marmaris Belediyesi önüne kadar gelip, su parasını yatırabilmek , ya da belediyenin danışmasına kadar bile ulaşabilmek için, tekerlekli sandalyesi ile kendisine yardımcı olacak 2 kişi bekleyen, engelliler mi? Yoksa 8 yıldır bu konuyu halledemeyen yerel iktidarın başı olan Belediye Başkanı ve onu topluma karşı sorumlu oldukları her konuda uyarma görevini yerine getirmeyen Belediye Meclisi'nin tüm üyeleri mi? Artık yasanın emrettiği düzenlemelerin Marmaris'te de, en kısa zamanda yapılacağını umut ediyor ve yerel yönetimin yaşama saygılı, yaşama engel koymayan bir tutum içerisinde olmasını bekliyoruz diyen engellilerimizin, dileklerinin gerçekleşmesini temenni ediyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.