18 Kasım 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dursun Kaplan; “Kadem Mete istifa etmeli”
11 Ekim 2012 Perşembe 16:04

Dursun Kaplan; “Kadem Mete istifa etmeli”

umhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Başkanı Mehmet Oktayve İl Genel Meclis Üyesi Dursun Kaplan parti binasında basın toplantısı düzenledi. Oktay ve Kaplan basın toplantısında Hisarönü’nde yapılması planlanan marina ve yüzer otel ile ilgili Ak Parti İlç

Oktay; “Bizi yatırımlara karşı gibi gösteriyorlar”

CHP Marmaris Marmaris İlçe Başkanı Mehmet Oktay yapmış olduğu basın açıklamasında şöyle konuştu; “Hisarönü köyünde, çalışmaların en son aşamasında öğrendiğimiz marina inşaatındançok kötü kokular geliyor. Bu zihniyet orman kamplarımızı, piknik alanlarımızı özelliklede koylarımızı ve ne kadar hazine arazisi varsa tümünü yakın akrabalar ve yeni zenginleşen yandaşlarına peşkeş çekecektir.

AKP her konuda suçlarını örtmek için karalama, çamur atma, yalan ifadelerle olayları provake etme becerisini en üst düzeyde kullanmaktadır. Bizlerin, Marmaris te yaşayan ve yaşamını sürdürmek isteyen insanların tepkilerine ortak olduğumuz her girişimimizde, hedef saptırarak kendilerine yakışan üslupla cevaplamaya çalışmaktadırlar.

AKP yaptığı açıklamalarda bizi yatırımlara karşı çıkıyormuşuz gibi göstermeye çalışıyorlar. Ayıptır ayıp. Hem yandaşlarınıza devletin malını ihalesiz sorgusuz vereceksiniz hemde bunun yatırım olduğunu söyleyeceksiniz.

Biz gerçek analizler yapılmadan planlamaya, bütüncül değil noktasal, sadece belirli kişilere çıkar sağlayan mevzi imar planları yapılmasına, doğa-insan dengesi düşünülmeden yapılan imar planlamasına karşıyız.

Biz, yıllardır planlanmayarak Marmaris ekonomisinin ne kadar geride kaldığını, yatırıma ve yatırımcıya ihtiyaç duyulduğunu çok iyi biliyoruz. Ama turizmle alakası olmayan yeni türemiş iktidar zenginlerine bir bir koylarımızı ihalesiz vereceklerse bilsinlerki biz bunun karşısındayız.

Atalarından kalan topraklarda tarım dışında başka bir şey yapamayan köylümüzün arsasından başlamayan planlama çalışmalarının hiçbirini kabul etmiyoruz” dedi.

 

Kaplan; “Kadem Mete istifa etmeli”

CHP İl genel Meclis üyesi Dursun Kaplan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Muğla ili ve Marmaris ilçesinin bir bölümü 1990 yılında, Özel Çevre, Tabiat varlıkları Koruma Kurulu, Milli Parklar ve İl Özel İdaresi tarafından koruma altına alınmıştır.

Bu kurumlar doğrudan hükümete bağlıdır.

Koruma altına alınırken en geç bir yıl içerisinde imar planlarının yapılacağı yağmanın ve talanın önüne geçileceği, ÖÇK ve SİT kurulu kanunlarında açık ve net bir şekilde yazılmıştır.

Devlet 22 yıldır imar planları yapamadığı gibi, koruma ve kullanmaya yönelik hiç bir çalışma başlatmamış ve yapmamıştır

Bu nedenle Devlet Halkın yaşamını zora sokmuş, halkımız Barınmak için evlerini yapamamış, bölgemiz için Turizm,  çok önemli olmasına rağmen, Köylerde yaşayan halkımız, Turizmden pay alamamıştır

Mecburiyetten zaruretten dolayı işyeri ve ev yapanlara, 17 milyon TL para cezası kesilmiş,

5 bine yakın binaya yıkım kararı alınmıştır

2004 yılında A K P, Hükümeti doğal sit alanlarındaki zilliyetli araziler iktisap edilemez, (tapu verilemez) diye yasa çıkarmış, 2006 ılında kadastro çalışmaları başlatılmış, vatandaşın asırlardır kullandığı araziler doğal sitte kaldığı için, Söğüt,  Selimiye,  Taşlıca, Hisarönü köylerinde ve Bozburun Beldesinde binlerce dönüm arazinin tapusu Hazineye verilmiştir.

Ayrıca Köylerde vatandaş tapulu olan arazilerine ev ve iş yeri yapamamış, yapanlarda devletin görevlileriyle karşı karşıya kalarak, halkımız mağdur edilmiştir, Muğla ve Marmaris halkı, Zengin toprakların fakir bekçisi haline getirilmiştir.

Bu sıkıntıları bilen AKP, her seçim döneminde, seçimden sonra sorunlarınızı hemen çözeceğiz diye sözler vermiş, ancak seçimden sonra verdiği sözleri unutmuştur.

AKP 10 yıldır iktidardadır, Marmaris’in Hiçbir sorununu, söz vermesine rağmen,  ilgilenmemiş ve çözememiştir.

Ancak kamuoyunda AKP’ye yakın olarak bilinen kişilerin, sorunları çok kısa sürede çözülmüş, Otelini, iş yerlerini ve Marinalarını yapmışlardır.

Şimdide, Hisarönü koyuna, azmağın denize açılan kısmına, mülkiyeti Devletin Hüküm ve tasarrufu altında bulunan, hazineye ait olan, 40.283.65 m2 alana, Karsan şirketi tarafından, Marina ve yüzer Otel yapmak için çalışmalar başlamıştır..

Adı geçen yere Balıkçı barınağı ve iskele yapmak için İl Genel Meclisi Kararı ile İl Özel idaresi tarafından ödenek ayrılmış, Doğal ve arkolejik sit alanı ve azmak girişi diye izin verilmemiştir.

Şimdi soruyorum? Muhterem AKP liler siz kimlerin hizmetindesiniz, Halkın’mı,.

Belediyelerin yaptığı tüm olumlu hizmetleri şikâyet ettiniz,

Sn Kadem METE Basın açıklamanda,  Cumhuriyet Halk Partisi şeytan taşlıyor
demiştin, doğru söylüyorsun kutlarım seni, CHP olarak biz aklı fikri Muğla ve
Marmaris deki, Denizleri, koyları ve ormanları nasıl bedelsiz olarak ele
geçiririm diyen şeytanları taşlıyoruz,

Değerli Marmaris Halkı, Siyaset halka hizmet işidir, Yandaşa
hizmet işi değildir.

İktidar Partisi İlçe başkanın görevi Marmaris’e hizmet için
çalışmaktır, Köy muhtarlığının İskele ve balıkçı Barınağı talebine sahip
çıkmayan ve Hisarönü Koyunu yakınlarının almasına sesini çıkarmayan, Kadem METE
Derhal istifa etmelidir.

AKP ye üye olan ve oy veren çok değerli vatandaşlar,
Muğla’da AKP ve Yandaşları Ormanları ve Koyları, satmaya başlamıştır.

Atalarınız gözü gibi koruyarak Sahip Çıktığı ve size emanet
ettiği güzel İlçemizi sizlerde çocuklarınıza emanet etmek için,  yüreğinizde Marmaris sevgisi varsa,  Marmaris’e sahip çıkın ve oy verdiğiniz,
kişileri ve partiyi iyi tanıyın.

Muğla ve Marmaris’e göz diken AKP, Muğla’yı Bütün şehir
yapıyor, yerel seçim yapılmadan Belediyeleri almadan, şimdiden Arazilerinizi,
Ormanları ve Denizleri satmaya başlamıştır,

CHP olarak herkesi geç kalmadan Marmaris’e ve Hisarönü koyuna
sahip çıkmaya çağırıyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.