14 Ekim 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deniz Aşan, yeni albümü “MOR GECELER” ile iddialı geliyor
04 Kasım 2014 Salı 00:38

Deniz Aşan, yeni albümü “MOR GECELER” ile iddialı geliyor

22 Yıldır İstanbul Devlet Türk Müziği topluluğunda ses sanatçısı olarak görev yapmakta olan Deniz Aşan, Öncü Müzik etik etiyle müzik marketlerde yerini alan “MOR GECELER” isimli albümüyle müzik dünyasını köpürtmeye geldiğini söylüyor.

Deniz Aşan, Üniversite yıllarında İnci Çayırlı’dan repertuar, Faris Akarsu’dan batı müziği solfej ve armoni, Tülin Yakar çelik’ten solfej ve nazariyat, Alaaddin Yavaşça’dan tasavvuf müziği, Belki AranveGüher Güney’den şan, Nida Tüfekçi ve Gamze Tüfekçi’den halk müziği, Yalçın Tura’dan form bilgisi dersleri aldı. 1993 Yılında Altın Güvercin şarkı yarışmasında sözleri Soner Arıca, Bestesi Aslıgül Ayas tarafından yazılan “Kal Benimle” isimli eserile derece yegirdi.

Birçok sanatçının albümlerinde yer alan eserleriyle müzik dünyasında adından sıkça bahsettiren Deniz Aşan artık kendi eserlerinden oluşan albümüyle müzik severlerin karşısında.

DenizAşan’ın “MOR GECELER” adını taşıyan albümünde 12 şarkı yer alıyor. Kurşun Yarası, Mor Geceler, Küskünlük Niye, Yağmurla Gelen Adam, Dönmem Geri, SenbanaAşıksın Ben İstanbul’a, GünGöründü, Yolla, Yangınlardayım, Şinanay, Gitme Birtanem, Bumerang isimli şarkıların tamamı sanatçının imzasını taşıyor.

DenizAşan, “Müzik benim için bir yaşam şeklim, bunun için uzun yıllar eğitim gördüm ve çok saygın bir kurumda yorumcu olarak görev alıyorum. Bu albümle hem genç kardeşlerime ders niteliğinde bir albüm sunmak hemde müzik severlere özledikleri kalitede şarkılar dinletebilmek” diyor…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.