23 Kasım 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cadde ve Sokaklara Yeni Yüz
06 Aralık 2012 Perşembe 18:44

Cadde ve Sokaklara Yeni Yüz

Turizm sezonunun sona ermesi ile birlikte alt ve üst yapı çalışmalarına hızla başlayan Marmaris Belediyesi, yeni yaz sezonuna kadar eski sokakları ara vermeden yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Cihan ALTUT

Marmaris Belediyesi geçtiğimiz yıllarda başladığı alt ve üst yapı çalışmalarını Aydem ile birlikte gerçekleştirerek, sokaklarda yer alan elektrik direkleri de kaldırılıyor. Böylece sokaklarda görüntü kirliliği oluşturan ve tehlike saçan elektrik telleri yer altına alınarak daha güvenli hale getiriliyor.

Alt yapı çalışmalarıyla birlikte şehrin görünümünü de yenileyerek yeni cazibe merkezleri oluşturulan Marmaris'te, geçtiğimiz yıl Yat Limanı çehresi değiştirildi ve Gençlik Meydanı’da yapılarak Marmaris’e yeni bir yüz kazandırıldı.

Sokak araları ve parke taşları da yenilenerek, yeni yüz kazandırılan sokaklarda yayalar için kaldırımlarada geniş yer veriliyor.

Marmaris Belediyesi ve MARİÇ-BELBİR, çalışmaları yüksek bir tempoyla yaz sezonuna kadar sürdürecek. Bazı sokaklarda zaman zaman yolun değişik kısımları araç trafiğine kapatılırken çalışmaların en kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Çıldır mahallesinde devam eden yol çalışmalarının tamamlanmasının ardından Sarıana Mahallesi’nde çalışmaların devam edeceği bekleniyor.

Şehrin her alanındaki çalışmaları yakından ve yerinde takip eden Belediye Başkanı Ali Acar, ayrıntılarla yakından ilgileniyor. Bölgede zaman zaman inceleme yapan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, çalışmalar hakkında da sık sık bilgi alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.