22 Kasım 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bursa polisi cinayeti yüzlendirme ile çözecek
10 Nisan 2012 Salı 07:17

Bursa polisi cinayeti yüzlendirme ile çözecek

Bursa Emniyet Müdürlüğü, 10 yıl önce öldürülen bayanın kimlik tespiti için ilginç bir yönteme başvurdu. Kafa travması sonucu öldüğü belirlenen bayanın cesedini tespit için başlatılan çalışmalar kapsamında, kafatası üzerinde İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda ye

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 16 Nisan 2002'de Nilüfer ilçesi Doğanköyü Taşköprü mevkiinde, kimliği tespit edilemeyen 22 yaş ve üzeri bir bayana ait olduğu düşünülen bir ceset bulunduğu hatırlatıldı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan otopsi sonucunda kafa travması sonucu öldüğü tespit edilen bir ceset bulunmuş, maktulün kimliği tespit edilemediğinden eylemi gerçekleştiren şüpheli ya da şüphelilere ulaşılamamıştır. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nce, söz konusu faili meçhul cinayet olayıyla ilgili olarak maktulün kimliğini tespit etmeye yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından kafatası üzerine yerleştirilen doku kalınlıkları yardımıyla ‘Yüzlendirme’ işlemi yapılmıştır. Faili meçhul ‘Kasten Öldürme’ olayının aydınlatılmasına, maktulün kimliğinin tespitine yönelik olarak, maktule ait ‘Yüzlendirme’ tekniği ile mumyadan yapılmış kafatası fotoğrafları kamuoyuna sunulmuştur."

Bursa Emniyet Müdürlüğü açıklamasında, vatandaşlardan, maktulün kimliğinin ve olayı gerçekleştiren şüpheli ya da şüphelilerin tespitine yönelik çalışmalarda destek istendi. Olayın görgü tanıkları ya da bilgisine başvurulabileceklerin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne müracaat etmesi gerektiği bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.