18 Kasım 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burçin Alpacar’dan bir not var sizlere
17 Ekim 2012 Çarşamba 14:13

Burçin Alpacar’dan bir not var sizlere

‘Her şey bir hikaye ile başladı aslında. Milyarlarca yıl önce, belki de ‘zaman’ın bile olmadığı dönemlerde kainata dair bir hikaye yazıldı ve sonra içindeki her olaya, oluşa bir rol belirlendi.

‘Her şey bir hikaye ile başladı aslında. Milyarlarca yıl önce, belki de ‘zaman’ın bile olmadığı dönemlerde kainata dair bir hikaye yazıldı ve sonra içindeki her olaya, oluşa bir rol belirlendi. Öyle adil bir yaşam hikayesi olması istendi ki hiçbir zaman tek bir kahramanı olmadı. Her sayfanın başka bir kahramanı, her olayın başka bir sebep-sonucu vardı. Kişiler olaylardan bağımsız bir zinciri tamamlamakta ve bütüne bakıldığında aslında hikayenin bir insanlık hikayesi olduğu anlaşılmaktaydı. Alınan her nefesin ruha hizmet ettiği, insanlığın ruhsal farkındalıkla taçlandırıldığı bu zamanda ‘insan için en zarif olan nedir, ne, nasıl anlatılmalıdır?

 

Edebiyat yolculuğunda ‘kişisel gelişim’ üzerine oluşturduğu ilk yapıtını bu sözler ile anlatan Burçin ALPACAR; ait olduğumuz toplum ve toplum zihniyetinin olağan kalıpların içine sıkışmış bireyin üstlendiği roller, etiketler, sıfatlar dünyasında ihtiyaç duyduğu ‘nefes’ farkındalığına dikkat çekmekte ve alınan her nefesin birey için gönüllülük haline ulaşmasını sağlayacak telkini Suggestopedia metodunun bakış açısı ile sunmaktadır. ‘Burçin Alpacar’dan bir not var sizlere’ yazarın kişisel dünyasından öteye geçerek,  bütünün his, duygu ve düşüncelerine dokunmaktadır. Pupa Yayınları işbirliği ile sunulan yapıt, bireyin, kendini farkına varma ve farkına vardığı kendi olma halini hayatına alabilme sürecine hizmet eden bilgelik öyküleri, yazar yorumları ve terapi nitelikli ‘öz’leşmiş telkin cümlelerinin harmanlandığı başka bir dünya. Bir “ben” olma öyküsünden “biz” olma öyküsüne kurulan köprü, yaşamın en telaşlı anlarından çıkarılmış sükûnet, en acı tecrübelerin dönüştüğü pozitif değerler, ‘ben’den bize dönüşüm, yeni bir sevda ve aşk’ın ait olduğu yere teslimi…

 

KÜNYE

Yayın evi                                               ; Pupa Yayınları Ltd.Şti

Kitap ismi                                            ; Burçin Alpacar’dan bir not var sizlere

 

ISBN                                                      ; 978-605-5765-97-2

Ebat                                                      ; 12,5 cm x 19,5 cm

Basım tarihi                                         ; Eylül 2012

 

Yazar                                                    ; Burçin ALPACAR

Yazar web                                            ; www.burcinalpacardanbirnotvar.wordpress.com

                                                           http://www.facebook.com/BurcinAlpacardanBirNotVar

 

Kapak tasarım                                    ; Nihan Yeşil

Fotoğraf                                                               ; Hasan Akbaş

Suggestopedia Uzmanı                     : Seçil Besler Türköz

İletişim Sorumlusu                             ; Aslı Yeşil

İrtibat                                                    ; 0507 593 14 74 – 0224 234 04 70

Mail                                                       ; iletişim.pupayayinlari@gmail.com

                                                                 burcin@burcinalpacar.com, asliyesil@gmail.com

 

 

 

 

 

YAZAR HAKKINDA

Burçin Alpacar, 1975 Ankara doğumludur. U.Ü.İ.İ.B.F/İktisat Bölümü mezunudur. OryaTanıtım&LalitaReklam& MediaLuvi’nin vewww.burcinalpacar.com’un kurucularındandır. Çocukluk döneminde hayata olan itirazlarını keşfeden ve “yazı” ile bunları paylaşıma açan Alpacar’ın 2007 yılında, “Eflatun üzeri Mor” adlı bir şiir kitabı yayınlanmıştır. Yine Posta Gazetesi Bursa ekinde 20 hafta süren“Kaybolmaya Yüz Tutmuş El Sanatları” hakkında bir yazı dizisi yayınlanmıştır. Çeşitli dergilerde ve yerel gazetelerde belli dönemlerde köşe yazarlığı görevini üstlenmiştir. Hali hazırda www.sanliurfa.com’da yazmaktadır. Yazıyı ruhunun diyeti olarak tanımlayan ve ruhunu forma sokabilen eylem olarak nitelendiren Alpacar, denemeden biyografiye, köşe yazısından araştırma yazısına kadar birçok tür ile ilgilenmektedir. Gençlik döneminde Down Sendromlu Çocuklar ve Gelişimleri üzerine aldığı çeşitli eğitimler ile bu alanda çalışmış, konuya ilişkin birçok sosyal projeye destek vermiştir. Bir diğer hassasiyeti olan “kadının birey olma çabası” hususunda, Türk kadınını güçlendirmek ve tüketen bireyden üreten birey haline getirebilmek üzere Silter Ltd. Şti. ile işbirliği oluşturarak yola çıkmış, üç yıl boyunca 34 ili gezerek ve her ilde farklı kadın grupları ile çalışıp bir sistem kuruluşu görevini üstlenmiştir. Network pazarlama ile birleştirdiği “ivi” markasını taşıyan bu sistem içinde hem katılımcı kadınlara, ekonomik özgürlüğünü sağlamış, hem kadınların kendi illerindeki yardıma muhtaç çocuklar adına dernekler ile birleşerek çeşitli yardım organizasyonları düzenlemesine olanak tanımış, yaptıkları ile özgüvenlerini destekleyerek bireyselleşme çabalarına katkı vermiştir. Yazmak kadar değer verdiği müzik serüvenine Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı eğitimi ile devam etmiştir .Dalış eğitimi ile sualtının eşsiz sahasını keşfederek, yerkabuğu kadar su ile de bütünleşmiştir. Amatör doğa fotoğrafçısıdır. Bir kısa film çekmiştir. Son yıllarda sayılara duyduğu ilgi sonucu, numeroloji alanında çalışmaya başlamıştır. Yücel Balku Yazın Atölyesi-Yazarlık/2007, Kuantum Düşünce Enstitüsü-Kuantum Düşünce Tekniği/2008, Sinerji Eğitim ve Danışmanlık-Koçluk, Yol Gösterme ve Yönlendirme/2004, Uluslararası İpek Yolu Sanat Festivali-Sinema Kursu/2007,TOBAV Oyunculuk Atölyesi-Oyunculuk Eğitimi/2009, Mehmet PARPUDAR ile REIKI 1-2/2011, Kundalini REIKI/2012, AynaDanışmanlık-NLP/2012 aldığı eğitimlerden bazılarıdır.

Ona göre en önemli öğrenim sahası HAYAT, en önemli ödül de AŞK’tır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.