22 Kasım 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu fotoğrafa dikkatli bakın!
07 Aralık 2012 Cuma 00:06

Bu fotoğrafa dikkatli bakın!

Acil müdahale gerekiyor
Taksim’deki yaya eziyetinin son bulması için geçit yapıldı ama bu kez de motosikletler geçidi işgal etmeye başladı. İhlalci sürücüler, yayaların arasından vızır vızır geçip ortalığı birbirine katıyor.
 
Taksim’de yayalaştırma çalışmaları başladığı an, yayaların eziyeti de başlamıştı bildiğiniz gibi... Meydanın etrafı bariyerlerle çevrildikten sonra yayalar nereden geçeceğini, ne yapacağını şaşırıp kalmıştı. Özellikle de meydandan Talimhane yönüne gitmek isteyen vatandaş günlerce kâbus yaşadı. 
 
DENETİM OLSA... 
 
İki adımlık yol için en az 300 metre yol yüründü. Bu konuda hiç mütavazı olamayacağız zira yayaların Taksim eziyeti sayemizde çözüldü. Yayalar için mutlaka bir geçit yapılması gerektiğini ve metro turnikelerinin taşınmasıyla birlikte yaya ulaşım probleminin ortadan kalkacağını defalarca yazdık, sonunda da Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Hem turnikelerin yeri değişti hem de meydan ile Talimhane arasında yaya geçidi yapıldı. Yayalar için geçit yapıldı yapılmasına ama bu kez de başka bir sorun çıktı. Kural tanımazlar boş durmadı ve bu geçidi de işgal etti. Motosikletliler yayalar için yapılan geçitte cirit atıyor. Yasak olmasına rağmen... Geçidin üstündeki koca tabelada “Motosiklet giremez” yazıyor ama kural tanıyan kim! Motosikletliler yayaların arasına dalıp ortalığı birbirine katıyor. Ve tabii denetim de yok. Trafik ekiplerine duyurulur... Taksim’e acil müdahale gerek...
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.