21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir devir daha sona eriyor!
08 Aralık 2012 Cumartesi 11:50

Bir devir daha sona eriyor!

Sosyal medyadan tepki yağıyor! Beyoğlu’nda yıkım gerginliği...
İstiklal Caddesi’ndeki 4 katlı Tarihi Cercle d’Orient (Şark Kulübü) binası hakkında alınan yıkım kararı nedeniyle binayı boşaltma işlemleri sürüyor. Bugün de yetkililer aralarında tarihi İnci Pastanesi’nin de bulunduğu son kiracıları çıkarmak için binaya geldi. Ancak tebligatın kendilerine ulaşmadığını savunan esnaf ile yetkililer arasında arbede çıktı. Pastanenin dünyaca ünlü profiterolleri ise son kez servis edildi. 
 
Cercle d’Orient (Serkildoryan) kompleksinde restorasyon projesine girişen Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.’nin 2010’da açtığı tahliye davasında, İstanbul 8. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından verilen tahliye kararını değerlendiren Yargıtay 6. Hukuk Dairesi, "Tahliye kararının yerinde olduğuna" karar vermiş ve Emek Sineması ile simgeleşen hukuk mücadelesi sona ermişti.Yargıtay’ın tahliye kararına olur vermesinin ardından binayı tahliye işlemleri başlamıştı.Bugün de yetkililer aralarında tarihi İnci Pastanesi’nin de bulunduğu son kiracıları çıkarmak için binaya geldiler. Tebligatın kendilerine ulaşmadığını savunan esnaf ile yetkililer arasında arbede çıktı.
 
Kendilerine mahkeme kararının ulaşmadığını savunan işletme sahibi Musa Ateş yetkilileri suçladı. Ateş “Bize öncesinde bir tebligat yapılıp, şu güne kadar müsaadeniz var. Dükkanları boşaltın denmedi” diye konuştu. Pastane çalışanları ile polis nezaretindeki görevliler arasında çıkan arbede de polis müdahale ederek tarafları sakinleştirmeye çalıştı. İş yerindeki masa ve sandalyeler araçlara yüklenirken pastanenin adı ile özdeşleşen profiteroller de halka dağıtıldı. 
 
İnci Pastanesi’nin tahliye edileceğinin duyulmasının ardından sosyal medya yıkıldı. Twitter’dan İnci Pastanesi’nin kapatılmasına tepki yağdı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.