14 Ekim 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beldibi’nden Mariç-Belbir Tesislerine İnceleme Gezisi
14 Ekim 2012 Pazar 15:42

Beldibi’nden Mariç-Belbir Tesislerine İnceleme Gezisi

Beldibi Belediyesi ile Mariç-Belbir’in işbirliği ile Marmaris’teki çeşitli altyapı tesislerine bir inceleme gezisi yapıldı.

Beldibi Belediyesi personeli ve Beldibi’nden arzu eden vatandaşların katıldığı inceleme gezisinde;Katı atık düzenli deponi sahası, Marmaris Atatürk Barajı, İçme suyu arıtma ile Atıksu arıtma tesisi gezildi ve incelendi.

70 kişilik bir grupla yapılan inceleme gezisinde, gezilen tesislerle ilgili, birlik yetkilileri bilgiler verdi. Ayrıca, Mariç-Belbir yönetici teknik personeli olan Fikret ENGİN ve Gökhan BEĞCE katılımcıların merak ve sorularını giderdi. İnceleme gezisinde, geziye katılanlarla gerekli şekilde ilgilenildi ve belli noktalarda yiyecek ve içecek ikramı yapıldı.

Fikret ENGİN’in yönetim ve mihmandarlığında yapılan inceleme gezisinde, hem Mariç-Belbir’in tesisleri tanıtıldı hem de Mariç-Belbir’in ne kadar önemli bir kurum olduğu bir kez daha anlaşıldı.

İnceleme gezisine Beldibi Belediye Başkanı İdris İSPİRLİ de iştirak etti ve gezi sonunda;”Mariç-Belbir Marmaris ve Beldelerine çok büyük hizmetleri olan bir kurumdur.Evlerimizde musluklardan akan suyun, barajda toplanıp, hangi evrelerden geçip, bize kadar ulaştığını ve sonunda arıtılıp denizle buluştuğunu bence Marmaris’te yaşayan her vatandaşın yerinde görmesi gerekir.Dilerim yöremizdeki alt yapı tesislerine düzenli olarak, vatandaşlar için tanıma ve inceleme gezisi yapılır.Vatandaşımızın da bu anlamda biraz meraklı olması gerekir diye düşünmekteyim.Sonuç olarak İnceleme gezimiz faydalı olmuş ve amacına ulaşmıştır.Bu vesileyle Mariç-Belbir çalışanlarına teşekkür ediyorum.”diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.