21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bekir Bozdağ ağır konuştu!
03 Aralık 2012 Pazartesi 01:01

Bekir Bozdağ ağır konuştu!

Şimdi millet hesap soruyor dedi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bozdağ, Yozgat’ta partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, darbeler ve darbe teşebbüsü iddiasıyla ilgili pek çok kişinin bugün yargı karşısında hesap verdiğini söyledi.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ilk kez darbeleri araştıran komisyon kurulduğunu anımsatan Bozdağ, ’’Bugüne kadar hesabı, darbe yapanlar sorardı. Şimdi millet hesap soruyor. Darbeyi yapanlardan, muhtırayı verenlerden ve darbeye teşebbüs ettiklerine ilişkin hakkında iddia bulunanlara millet adına yargı hesap soruyor’’ diye konuştu.
 
Büyükşehir Belediye Yasası ve diğer yasalarla ilgili bazı kesimlerin hükümeti ’’hainlik ve ihanetle’’ suçladığını iddia eden Bozdağ, ’’Bu kadar bu işi ucuzlattılar ki, her işte ’bu ihanettir’ diye ortaya çıkıyorlar’’ dedi.
 
Türkiye’de Kürtçe yayın için kanun çıkardıklarını, o dönemde de ’’Türkiye bölünecek, parça parça olacak’’ denildiğini anımsatan Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
’’Ülkemizde bir kesim var. Hemen elinde damga, her önüne gelene ’hain’, her yapılan işe ’ihanet’ diyor. Kardeşim senin başka işin yok mu? Projen yok mu? Daha iyi projeni söyle. Bunların derdi yok. Bütün kafaları, ’temiz insanları nasıl kirletiriz’ düşüncesi üzerine kurgulanmış, böyle çalışıyor.’’
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.