22 Kasım 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başarılı Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Nasıl Olunur?
06 Aralık 2012 Perşembe 18:46

Başarılı Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Nasıl Olunur?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerine Pfizer İlaçları tarafından “Başarılı Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Nasıl Olunur?” konulu seminer verildi.

Cihan ALTUT

Tıbbi Tanıtım Ve Pazarlama Programı öğrencilerinin katıldığı seminere yüksekokul öğretmenleri de eşlik etti. Pfizer İlaçları İzmir Bölge Müdürü Serkan Çakmanus ve Muğla Bölge Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Mustafa Avcu’nun verdiği seminerde sağlık alanında kariyer yapmak isteyen gençlerin bilinçli tercihler yapabilmeleri için doğru bilgilendirilmeleri hedefleniyor.

Dünyada ve Türkiye’de sektörün gelişimi, tıbbi tanıtım temsilcisi mesleğinin içeriği, çalışma koşulları, etik çalışma prensipleri, performans göstergeleri ve kariyer olanakları konusunda öğrencilere en güncel bilgiler aktarılarak bilgiler verildi.

Konuyla ilgili konuşan Pfizer  yetkilileri eğitim programını gerçekleştirmekteki en temel amacın sektörün ve tıbbi tanıtımı gençlere anlatmak ve adayların doğru ve bilinçli tercih yapmalarını sağlamaktır dedi.

Pfizer insanların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesi amacı ile bilimsel araştırmalar yaparak yenilikçi sağlık ürünleri keşfeden, geliştiren ve 150 ülkede tıbbın hizmetine sunan bir kuruluştur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.