21 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakanla müdürü karıştırırsan...
08 Aralık 2012 Cumartesi 11:50

Bakanla müdürü karıştırırsan...

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, esnafı ziyaret ederek sohbet etti.
Türkiye’de ilk kez Erzurum’da olan Curling Arena’da incelemelerde bulunan Bakan Kılıç, 3 bin kişilik buz hokeyi salonuna gitti. Burada patenle kayan Somalili öğrencilerle sohbet eden Bakan Suat Kılıç daha sonra Palandöken Gençlik Merkezi’ne geçti. Sınıfları gezen Bakan Kılıç, bilgisayar öğretmenliği yapan Hüda Bucuğa’ya (Fotoğrafta ortada), "Ne öğretiyorsunuz burada" diye sordu. Bunun üzerine Hüda Bucuğa, "Bilgisayar programlarını öğretiyoruz" deyince Bakan Kılıç, "Bilgisayar bilmeyen var mı burada?" diye sordu. Bucuğa Bakan Kılıç’a, "Yok müdürüm" diye yanıt verince Kılıç yanındakilere ’Müdürüm’ diye hitap ederek eğitmene takıldı.
 
Bir başka sınıfa giren Bakan Kılıç yanından ayrılmayan genç öğretmen Hüda Bucuğa’ya, "Sen buranın müdürü müsün" diye sordu. ’Hayır’ diyen eğitmene Bakan Kılıç, "Bakanla müdürü karıştırırsan biraz zor olursun" diye konuştu.
 
Bakan Kılıç gençlerin Sarıkamış’a gideceğini öğrenince, "Orada epeyce bir kalabalık olacağız gençler. Ama kuru kalabalık olmayın. 10 bin kişiyle gideğiz. 10 milyon kişiyle de çıksak metrelerce karın üstünde damla ıslanmazsak kuru kalabalık olarak kalırız. Orada ne var, ecdat ne uğruna şehadet şerbetini içmiş, en son ne yemiş? Bunları bileceğiz. Şuurlu kalabalık olacağız" dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.