22 Kasım 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ağaoğlu: 3 katını vermeye talibiz
02 Aralık 2012 Pazar 22:37

Ağaoğlu: 3 katını vermeye talibiz

Ortaköy'deki Carlton arazisi ile ilgili süreç daha karamaşık bir hal aldı. Bugün bir gazeteye konuşan Alarko Holding kurucusu İshak Alaton'un Ali Ağaoğlu için kullandığı 'çapulcu' ifadesine Ali Ağaoğlu'ndan yanıt geldi.

İşadamı Ali Ağaoğlu, Alaton'un açıklamalarının kendisi tarafından yapılmadığına inandığını belirtirken, Alarko’nun payını, aldığı bedelin 3 katına satın almaya talip olduklarını açıkladı

Ağaoğlu, yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Ortaköy Arazisi daha önce 3 kardeşin mülkiyetindeyken arazinin 1/3 payı Alarko tarafından akıl zayıflığı nedeniyle hukuki ehliyetinden yoksun olduğu iddia edilen bir kardeşten alınmıştır.

Aile üyeleri tarafından yargıya taşınan bu iddia ile ilgili dava süreci devam etmektedir. Ağaoğlu, bu davanın hiçbir şekilde tarafı değildir.

Şirketler Grubumuz tarafından diğer iki kardeşin her birinin 1/3 payları gerçek değeri üzerinden bedeli de peşin ödenmek suretiyle satın alınmıştır.

Ağaoğlu Grubu olarak Alarko’nun payını, aldığı bedelin 3 katına satın almaya talibiz.

Ben , Ali Ağaoğlu olarak iş hayatım boyunca hiç kimsenin zaafından veya aczinden faydalanarak kelepir mal edinmedim. Ailemden aldığım iş ahlakının ve genel ahlak ilkelerimin gereğini de işimde harfiyen uyguladım.

Sayın İshak ALATON tarafından şahsımla ilgili açıklamanın kendisi tarafından yapıldığına inanmamaktayım. Ancak bu açıklama kendisine aitse de, yaşına hürmeten tebessümle karşılarım."

 Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/agaoglu-3-katini-vermeye-talibiz/ekonomi/ekonomidetay/02.12.2012/1636094/default.htmEtiketler: Ortaköy , Carlton , Ali Ağaoğlu , Alarko Holding , İshak Alaton , Alarko

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.