21 Eylül 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
4Gde Kararı Apple Veriyor
03 Aralık 2012 Pazartesi 18:51

4G'de Kararı Apple Veriyor

Avrupalı mobil operatörlerin, iPhone 5'teki 4G özelliğini her an aktif edebildiklerini düşünüyorsanız, bir daha düşünün. Apple bu konuda kuralları bozuyor.

Apple'ın operatörlerle yaptığı iPhone 5 anlaşmalarında oldukça eli sıkı davrandığı ortaya çıktı. Normal şartlar altında operatörler, satışını yaptıkları cihazlarda hangi veri teknolojisini kullanacağına kendileri karar veriyor. Ancak iPhone 5'in 4G özelliğini müşterilerine sunmak isteyen operatörlerin, önce Apple'dan onay alması gerekiyor.

Swisscom tarafından yapılan açıklamaya göre, "Apple bir operatöre 4G erişim onayını sadece kendi cihazlarını ilgili operatörün canlı şebekesinde test ettikten sonra veriyor". 28 Eylül'den bu yana abonelerine iPhone 5 satan Swisscom, bu sebeple 4G hizmetini henüz sunamıyor.

4G erişimine karar verme hakkını operatörlerin elinden alan Apple; NorthStream CEO'su Bengt Nordstrom'a göre "Sürücü koltuğuna kendisi geçerek, oyunun kurallarını gerçekten değiştiriyor". Mobil endüstrisinin gerçek patronu bu anlaşmalarla ortaya çıkarken, Apple'ın satın alınan iPhone 5 veya iPad 3 gibi cihazlarda 3G'den 4G'ye geçişi bir yazılım güncellemesiyle yaptığı belirtiliyor.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/4g-de-karari-apple-veriyor/mobildunya/haberdetay/03.12.2012/1636492/default.htmEtiketler: Apple , iPhone , yazılım , ipad , iPad 3 , CEO'su , sadece

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.