17 Eylül 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Ekim resepsiyonunda bir ilk!
30 Ekim 2012 Salı 12:10

29 Ekim resepsiyonunda bir ilk!

Emine Erdoğan, Çankaya Köşkü’ndeki 29 Ekim resepsiyonuna ilk kez Başbakan’la katıldı.
Dün akşam resepsiyona Başbakan Erdoğan ile birlikte katılan Emine Erdoğan, “İlk kez resepsiyona geldiniz. Neden böyle oldu?” sorusuna “Buraya gelmem normalleşmeye bağlı. Artık her şey normalleşiyor çok şükür” yanıtını verdi.
 
 
’NİFAK SOKMAK İSTİYORLAR’

Köşke eşi Emine Erdoğan’la birlikte giden Erdoğan, “Daha önceden biz törenlere eşli davet almıyorduk. Bizi buraya sokmayanlar utansın” diye konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül ve Emine Erdoğan arasında uzun süredir tatsızlık olduğu iddiasına ise Başbakan’ın yanıtı netti: ’’Benim eşimle ve Hayrünnisa Hanım arasında tatsızlık olduğunu söylüyorlar. Böyle birşey yok, yalan, uydurma. Nifak sokmaya çalışıyorlar. Boşuna gayret ediyorlar.’’
 
GÜL: AÇLIK GREVLERİ BİTSİN
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim resepsiyonunda cezaevlerinde devam eden açlık grevlerinin sonlandırılması için çağrıda bulundu.

İşte Gül’ün o açıklamaları:

"Geçmişte bu tip hoş olmayan neticeler yaşanmıştı. Bunlara fırsat vermemek gerekir. Bugün Türkiye’de her şey konuşuluyor. Eğer ifade özgürlüğü olmazsa insanlar başka şeylere başvurabilirler. Bugün Türkiye’de en aykırı fikirler, kalıplar konuşuluyor. Şiddet olmadığı takdirde her şeyi konuşarak ikna ederek büyük problemleri halledebiliriz.  Açlık grevlerinin bitmesi izin çağrıda bulunmak istiyorum. Bunun çözüme katkısı olmaz. Adalet Bakanı’nın çalışmalarını takdir ediyorum, gayretli bir insan.
 
Herkesin bir olması mutluluk verici. Her şeyin  bir zamanı var. Bu noktaya gelmekten çok mutluyum. Buradaki resimler tüm Türkiye’de moral kaynağı oluyor. 

’BAYRAMI HERKES İSTEDİĞİ GİBİ KUTLAMALI’
 
Ulus’taki görüntüler arzu edilmeyen görüntüler. Valiliklere ’kutlamalar coşkuyla yapılsın’ diye yazı göndermiştim. Ancak yine de üzücü bazı şeyler oldu. Bayramda genel kurallar içinde kimseyi rahatsız etmeden herkes bayramı kutlamalı.
 
Kılıçdaroğlu’na yanıt verirsem polemik olur. Ağustos’ta bu tür hoş olmayan şeyler olmuştu."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Kim Olsun?